Przemoc w rodzinie

i

Autor: Pixabay

Biała wstążka na znak sprzeciwu wobec przemocy. Ruszyła kampania

2021-11-25 7:48

Biała wstążka na sprzeciw wobec przemocy. Już po raz 15 w Kielcach rusza kampania Białej Wstążki, która ma podnieść świadomość na temat zjawiska przemocy w rodzinie wśród Kielczan. W tym roku odbywa się pod hasłem #DziecisąWażne. Kampania potrwa do 10 grudnia.

Kampania "Białej wstążki" jest prowadzona w Kielcach od 2007 roku. Od tego czasu miasto wypromowało akcję w wielu miastach w Polsce. W okresie trwania kampanii organizatorzy zachęcają szczególnie mężczyzn do noszenia białej wstążki pokazując w ten sposób sprzeciw wobec przemocy. Zwracają się też z prośbą do wszystkich znaczących osób, aby swoim autorytetem wsparły akcję. Biała wstążka symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania.

- Szczególnie teraz po okresie izolacji społecznej związanej z pandemią. Sygnałami, które docierały do ośrodka, o trudnościach w relacjach rodzinnych, problemach emocjonalnych dzieci, stanów depresyjnych - mówi Agnieszka Im-Chatys z kieleckiego MOPR-u. – Czas kampanijny to jest czas, w którym przypominamy, że można coś z tym problemem zrobić, że możemy to zatrzymać, i że zawsze możemy zwrócić się o pomoc – dodaje.

#DziecisąWażne

W tym roku kampania odbywa się pod hasłem #DziecisąWażne. To projekt, który realizowany w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie” – edycja 2021.

Niebieskie spotkanie inaugurujące kampanię oraz podsumowujące projekt #Dziecisąważne odbędzie się 29 listopada o 10 w Kieleckim Centrum Kultury.

Program wydarzenia:

10.00 - Inauguracja XV Kampanii społecznej „Biała wstążka”, wręczenie statuetki „Biała wstążka”, wyróżnienie laureatów konkursu „Lider Dobrych Praktyk”, podziękowania, 10.40 - Prezentacja projektu Gminy Kielce : #DziecisąWażne*, 11.00 - O prawach dziecka, 11.20 - Pułapka uzależnienia – wykład dr Dariusz Zwierzchowski, 11.40 - Część artystyczna, 13.00 – Zakończenie.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Może wziąć w nich udział każdy zainteresowany mieszkaniec Kielc.

Telefon zaufania

- Mieszkańcy Kielc mają do dyspozycji telefon zaufania, z którego mogą skorzystać STOP PRZEMOCY 195 – informuje Agnieszka Im-Chatys.

Poza tym każdy kto potrzebuje pomocy może skorzystać z telefonu zaufania 195 25.

Samobójczy skok z 5 piętra

Czy twoje dziecko jest wysoko wrażliwe?

Pytanie 1 z 10
Twoje dziecko podczas ubierania: