Kielce z lotu ptaka

i

Autor: UM Kielce/J.Siłakiewicz

Bezpłatne wycieczki piesze wokół Kielc dla dzieci i młodzieży. PTTK zapisuje chętnych

2021-06-25 13:38

Można aktywnie spędzić wolny czas .Wycieczki piesze w czasie wakacji proponuje PTTK Kielce, dzieciom i młodzieży, w wieku od 7 do 18 lat. Udział w nich jest bezpłatny. Chętni będą przemierzać wyznaczone trasy w towarzystwie przewodnika.

PTTK Kielce proponuje dzieciom i młodzieży, w czasie wakacji, w sumie 5 wycieczek, szlakiem żółtym, wokół Kielc.

W sumie ten szlak ma blisko 59 kilometrów. Został podzielony na etapy, tak by dzieci i młodzież mogły go spokojnie pokonać. Wyznaczyliśmy miejsca zbiórek skąd będziemy dojeżdżać komunikacja publiczną do docelowego miejsca, skąd wyruszymy w trasę - opowiada Magdalena Tomak z PTTK Kielce Oddział Świętokrzyski.

Trasy poszczególnych wycieczek liczą od 8 do 15 kilometrów , a ich uczestnicy będą je pokonywać w towarzystwie przewodnika.

Wędrując szlakiem żółtym będziemy mogli zdobyć, między innymi, Górę Pierścienicę, Górę Telegraf, zwiedzić rezerwat Ślichowice, Sufraganiec, Kadzielnię i Biesak- Białogon.

Pierwszą pieszą wycieczkę szlakiem żółtym zaplanowano na 10 lipca. Organizatorzy radzą uczestnikom, by przed wyprawą śledzili prognozy pogody i dostosowali ubiór do aktualnych warunków. Podstawa to wygodne buty i płaszcz przeciwdeszczowy.

Wycieczki odbywają się w lipcu i sierpniu w ramach cyklu Lato z PTTK. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Kielce.

Nowi mieszkańcy wrocławskiego zoo. Urodziły się tam dwie pantery śnieżne
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE