bezdomny

i

Autor: Pixabay

Bezdomni w Kielcach szukają schronień. Zima to dla nich najgorszy czas

2023-02-02 12:09

Opady śniegu i coraz niższe temperatury sprawiają, że bezdomni zaczynają szukać schronienia, by przetrwać. Często możemy ich spotkać na klatkach schodowych czy piwnicach. Warto wiedzieć, że możemy pomóc bezdomnym zgłaszając ich obecność Straży Miejskiej w Kielcach.

Bezdomni w okresie zimowym, kiedy dominują niskie temperatury i intensywne opady śniegu, szukają dla siebie schronienia w bardzo różnych miejscach. Ich obecność na klatkach schodowych czy piwnicach powoduje, że niezadowoleni mieszkańcy ich przeganiają. Warto zareagować jednak inaczej - wystarczy zgłosić sprawę do Straży Miejskiej i tym samym wyciągnąć pomocną dłoń potrzebującym. Na miejscu zgłoszenia niezwłocznie pojawi się patrol, który zapozna się z sytuacją bezdomnego, oceni jego stan fizyczny i psychiczny, a następnie zaproponuje pomoc. Tą pomocą może być przewiezienie do specjalnych ogrzewalni, w których osoby bezdomne mogą przetrwać zimowe noce. Często zdarza się jednak, że bezdomni odmawiają przyjęcia pomocy, a przeszkodą może być alkohol, który dyskwalifikuje przyjęcie do ogrzewalni. W sytuacjach, gdy osoba jest pod wpływem alkoholu, zostaje przewieziona do Ośrodka Interwencyjno-Terapeutycznego dla Osób Bezdomnych, który mieści się w Kielcach, przy ulicy Żniwnej.

Zgłoszenia o obecności bezdomnych w piwnicach, na klatkach schodowych czy innych schronieniach wybranych samowolnie przez takie osoby, Straż Miejska przyjmuje całodobowo. Jeśli spotkamy osoby bezdomne, należy zadzwonić pod numer telefonu 986 lub 112.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE