Beksiński jakiego nie znaliście. Wystawa prac wybitnego artysty w Kielcach

2021-10-14 17:54
Beksiński jakiego nie znaliście. Wystawa prac wybitnego artysty w Kielcach
Autor: Dariusz Skrzyniarz

Tego artystę kojarzymy głównie z przerażającymi obrazami, ale nie wszyscy wiedzą, że zajmował się również grafiką i fotografią. Mniej znana twórczość Zdzisława Beksińskiego zagościła w Galerii Winda w Kielcach. Oficjalne otwarcie wystawy zdjęć i fotomontaży odbędzie się w ten piątek 15 października o godzinie 18.

Można powiedzieć, że Zdzisław Beksiński był fanem nowych technologii. Jako jeden z pierwszych polskich artystów tworzył wykorzystując cyfrowe fotomontaże. Z tą częścią twórczości znanego artysty zapoznamy się odwiedzając wystawę pod hasłem „Zdzisław Beksiński – Od fotografii do fotomontażu komputerowego”.

- Fotomontaże z ostatnich 10 lat życia artysty zaprezentujemy w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda”. To dzieła niesłychanie udane, ekscentryczne i tajemnicze - mówi Artur Wijata, kurator Galerii „Winda”.

Na wystawie obejrzymy w sumie ponad 60 prac, z czego głównie są to fotografie. Zdjęcia prezentują ciekawe spojrzenie na świat Zdzisława Beksińskiego. Inne niż na jego sławnych obrazach.

- To są zdjęcia z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Ona są wciąż aktualne, nacechowane autorskim spojrzeniem na świat i wywołują silne emocje na oglądających. Niektóre z nich są mroczne, inne prezentują wyjątkowe portrety i krajobrazy – opowiada kurator kieleckiej galerii.

Przypomnijmy, że Galeria „Winda” mieści się w gmachu Kieleckiego Centrum Kultury.

Happening z okazji 130-lecia Sądeckiej Biblioteki Publicznej

Wesele, Drogówka czy Kler. Mniej niż 12/15 oznacza, że nie znasz filmów Smarzowskiego

Pytanie 1 z 15
W pierwszym "Weselu" parę młodą zagrali...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE