Basen letni w Kielcach czeka wielki remont

i

Autor: Dariusz Skrzyniarz Latem na basenie przy ulicy Szczecińskiej w Kielcach

Basen letni w Kielcach czeka wielki remont

2022-02-18 12:02

Prawdziwa rewolucja szykuje się na basenie przy ulicy Szczecińskiej w Kielcach. Ratusz planuje gruntowny remont tego kultowego obiektu sportowego. Miasto chce by to miejsce było czynne nie tylko o określonej porze roku.

- Chcemy poszerzyć funkcjonalność tego obiektu o dostępność całoroczną. Przede wszystkim planujemy remont głównej niecki basenu, rozbudowę o tory sportowe i część rekreacyjną jak zjeżdżalnie czy miejsca do masażu - mówi Marcin Chłodnicki, zastępca prezydenta Kielc.

W planach są także nowe boiska wielofunkcyjne, siłownia zewnętrzna czy lodowisko modułowe.

- Dzięki tej modernizacji mieszkańcy Kielc zyskają kolejne miejsce do uprawiania sportu przez cały rok. Poza tym, wierzę w to, że basen stanie się też jedną z atrakcji turystycznych naszego miasta – dodaje Marcin Chłodnicki.

Inwestycja dojdzie do skutku jeśli urzędowi uda się wywalczyć rządową dotację. Projekt został zgłoszony do Programu Inwestycji Strategicznych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE