Łomża Vive Kielce

Autor: Cyfra Sport

Barcelona pokonana po raz drugi. Świetny mecz Łomży Vive Kielce

2021-11-25 10:00

To była zabójcza końcówka. Jeszcze siedem minut przed końcem meczu 8. kolejki Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce przegrywali w Hali Legionów z Barceloną różnicą czterech trafień. Później zdobyli jednak sześć goli nie tracąc ani jednego i drugi raz na przestrzeni niespełna tygodnia pokonali Hiszpanów - tym razem 29 do 27.

Początek meczu, a także większość drugiej połowy należały do gości. To gracze z Hiszpanii odskoczyli na 2-3 gole i kontrolowali to, co działo się na parkiecie Hali Legionów. W 53. minucie jednak stanęli, a raczej genialnie zaczęli grać kielczanie. Łomża Vive powoli zaczęła odrabiać czterobramkową stratę i pod koniec wyszła na prowadzenie. Barcelona nie była już w stanie odpowiedzieć nawet jednym trafieniem i pojedynek zakończył się zwycięstwem gospodarzy 29 do 27.

- Cały czas wierzyliśmy w swoje umiejętności. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko, bo przecież graliśmy z mistrzem Europy. Naprawdę walczyliśmy jak lwy. Zagraliśmy super mecz - mówił jeden z bohaterów spotkania Alex Dujszebajew.

Z kolei trener kielczan Talant Dujszebajew chwalił nie tylko swoich zawodników. - Możemy być dumni i szczęśliwi, że gramy dla takich kibiców. Ten doping, który mieliśmy przez całe 60 minut, był niesamowity - zaznaczył.

Mistrzowie Polski umocnili się na pozycji lidera grupy B. W następnej kolejce czeka ich kolejne arcytrudne wyzwanie. Kielczanie zagrają na wyjeździe z PSG.