Awarie biletomatów w autobusach miejskich w Kielcach! ZTM uspokaja

i

Autor: Piotr Stańczak

Awarie biletomatów w autobusach miejskich w Kielcach! ZTM uspokaja

2023-03-14 9:57

Osoby korzystające z komunikacji miejskiej w Kielcach wciąż najchętniej kupują bilety w biletomatach. - Nic więc dziwnego, że te co jakiś czas ulegają awariom - przyznaje Barbara Damian. - Takie sygnały do nas docierają, ale szybko staramy się na nie reagować - dodaje dyrektorka Zarządu Transportu Miejskiego. ​

W Kielcach bilety komunikacji miejskiej można kupić na kilka sposobów. Wciąż jednak pasażerowie najchętniej korzystają z automatów stojących na przystankach lub znajdujących się w pojazdach. W ciągu ostatniego roku dzięki tym maszynom sprzedano ponad 40 procent wszystkich biletów.

Usterki się zdarzają...

- Mówimy o milionach sztuk biletów - podkreśla Barbara Damian, szefowa kieleckiego ZTM. - Dlatego czasem mamy sygnały o usterkach. One będą się zdarzać. Bywa tak, że skończy się papier lub momenty do wydawania reszty. Warto też pamiętać, że autobusy jeżdżą cały dzień, w rożnych warunkach atmosferycznych czy drogowych, więc te maszyny także wibrują - dodaje.

ZTM zapewnia, że stara się usuwać te awaria jak najszybciej. - Pracujemy i działamy na bieżąco. Przypominam też, że w przypadku awarii automatu bilety sprzedaje również kierowca. Oczywiście jest też aplikacja, która pozwala na zakup biletu przez telefon, ale najbardziej zachęcamy do wyrobienia Karty Miejskiej - mówi Barbara Damian.

Szczegóły dotyczące poszczególnych biletów i ich ceny można znaleźć na stronie kieleckiego ZTM-u.    

Motorniczy-bohater! Uratował starszą i zagubioną pasażerkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE