Atak zimy w Świętokrzyskiem. Dużo interwencji straży

i

Autor: Państwowa Straż Pożarna Włoszczowa Strażacy cały czas mają mnóstwo interwencji. Druhowie z OSP Damiany w powiecie włoszczowskim usuwali z jezdni połamane drzewa.

Atak zimy w Świętokrzyskiem. Połamane drzewa i wypadki na drogach! Strażacy z regionu mają dużo pracy

2022-12-13 9:09

Tylko w ciągu ostatniej doby świętokrzyscy strażacy interweniowali ponad 120 razy, z czego 100 zdarzeń dotyczyło skutków obfitych opadów śniegu. Najczęściej chodziło o połamane drzewa, chociaż zdarzały się też groźne wypadki.

Jak informuje starszy kapitan Marcin Bajur, rzecznik KW PSP w Kielcach, od wczoraj od ósmej, do dziś do tej samej godziny, świętokrzyscy strażacy odnotowali dokładnie 122 interwencje. Dziewięć dotyczyło pożarów, 112 miejscowych zagrożeń, a jeden alarm był fałszywy.

- W związku z opadami śniegu strażacy brali udział przy 100 zdarzeniach. Było to: 11 kolizjach drogowych, dwa razy dostarczano agregat prądotwórczy do aparatury podtrzymującej życie, 86 interwencji dotyczyło połamanych drzew na drogach, a jedna utknięcia karetki w śniegu - wylicza st. kpt. Bajur.

Najwięcej zdarzeń strażacy odnotowali w powiecie staszowskim (32) i włoszczowskim (22).

Atak zimy w Białymstoku. Rowerzysta jak żółw jedzie środkiem drogi

Quiz. Jedzenie na literę U

Pytanie 1 z 10
Uszka podaje się z:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE