Ambasadorzy Bezpieczeństwa będą przypominać o zachowaniu ostrożności na przejazdach kolejowych

2020-06-29 14:22 MC
Przejazd kolejowy
Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W Świętokrzyskiem ruszyła akcja „Bezpieczny piątek”. Kolejarze przy wsparciu Straży Ochrony Kolei będą, w każdy wakacyjny piątek przypominać kierowcom, a także rowerzystom i pieszym, o zachowaniu ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych. Działania PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. to element kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”.

- W ramach akcji, kierowcy dostają, między innymi informacje o żółtych naklejkach, które w przypadku niespodziewanego zdarzenia na przejeździe mogą uratować życie. Zależy nam na tym, aby wszyscy dotarli bezpiecznie do celu swoich wakacyjnych podróży- wyjaśnia Izabela Miernikiewicz  z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa kierowców, pieszych i pasażerów pociągów, PKP Polskie Linie Kolejowe oznakowały 14 tys. przejazdów kolejowo-drogowych żółtymi naklejkami z informacjami, które ratują życie w niebezpiecznych sytuacjach na torach. W Śwętokrzyskiem takie naklejki pojawiły się na ponad 330 przejazdach kolejowych.

- Na żółtej naklejce znajduje się informacja dotycząca indywidualnego numeru identyfikacyjnego, który wskazuje lokalizację przejazdu w terenie, dodatkowo na naklejce znajduje się numer alarmowy 112 oraz numer do służb technicznych PLK, na który można zgłaszać i awarie na przejazdach - informuje Grzegorz Łukasik, dyrektor Zakładu PKP PLK w Kielcach.

 Niezatrzymywanie się przed znakiem stop, ignorowanie czerwonych świateł, omijanie zamkniętych i wjeżdżanie pod opadające rogatki to najczęstsze przyczyny tragedii na torach.

- Przed każdym przejazdem przez tory, nawet tym z rogatkami, kierowca powinien upewnić się, czy nie przejeżdża pociąg. Jeżeli utknie między zamkniętym rogatkami, trzeba je wyłamać. Nawet lekkie pchnięcie tej rogatki powoduje jej wyłamanie i można bezpiecznie opuścić przejazd - mówi Artur Zagórski ze Straży Ochrony Kolei.

Muzeum Neonów w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.