Akcja "Sygnalizator" kieleckiej drogówki na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych [WIDEO]

2020-09-16 14:21 MC
Akcja Sygnalizator kieleckiej drogówki
Autor: Monika Cieślikiewicz

Policjanci monitorują skrzyżowania i przejścia ze światłami, w Kielcach i powiecie kieleckim. Pod lupą stróżów prawa są kierowcy, którzy lekceważą przepisy, ale także piesi.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach prowadzą dziś,16 września akcję  „Sygnalizator” - w Kielcach i na terenie powiatu kieleckiego. W ten sposób chcą poprawić bezpieczeństwa na drogach, w szczególności w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Ostatnio w nocy, na przejściu dla pieszych przez ulicę Grunwaldzką w Kielcach został śmiertelnie potrącony młody człowiek.

- To zdarzenie pokazuje nam jak przy znikomym ruchu może dojść do  tragedii. Tylko od stycznia do czerwca tego roku odnotowaliśmy 30 zdarzeń drogowych na skrzyżowaniach z sygnalizacją ,w Kielcach i powiecie kieleckim. 26 kolizji i 4 wypadki drogowe - mówi sierżant sztabowy Tomasz Klimczewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Policjanci z kieleckiej drogówki będą dziś do późnych godzin wieczornych,monitorować skrzyżowania i przejścia z sygnalizacją, wykorzystując wideorejestratory do nagrywania wykroczeń. Pod lupę zostaną wzięci nie tylko kierowcy, ale także piesi, którzy lekceważą przepisy.

 - Kierowcy często przejeżdżają na czerwonym świetle, gdy jest zakaz wjazdu na skrzyżowanie, także piesi przechodzą na czerwonym świetle, myśląc że jak nic nie jedzie, to jest bezpiecznie. Nie, to jest najczęstszy błąd pieszych. Powinni czekać na zielone światło - podkreśla Tomasz Klimczewski z kieleckiej drogówki.

Za jazdę na czerwonym świetle grozi mandat od 300 do 500 złotych i 6 punktów karnych, a przejście na czerwonym świetle karane jest 100 zł mandatem.

Akcja "Sygnalizator" kieleckiej drogówki