[AKTUALIZACJA] 15. przypadek zakażenia koronawirusem w woj. świętokrzyskim

2020-03-26 19:05 PioR
Szpital
Autor: Pixabay

W regionie świętokrzyskim potwierdzono dziś piętnasty przypadek zakażenia koronawirusem. To pielęgniarka, która pracowała na oddziale neurologii Szpitala Powiatowego w Skarżysku – Kamiennej.

Informację tę podało rano Ministerstwo Zdrowia. - W województwie świętokrzyskim potwierdzono 15. przypadek zakażenia koronawirusem. Pacjentka to kobieta w sile wieku, mieszkanka powiatu skarżyskiego. Jej stan jest dobry – dodała Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego.

Okazuje się, że tą kobietą jest pielęgniarka ze Szpitala Powiatowego w Skarżysku – Kamiennej. Przypomnijmy, że wczoraj stwierdzono tam już sześć przypadków zakażenia koronawirusem. Wszystkie te osoby, to pracownicy lub pacjenci przebywający na oddziale neurologicznym lecznicy. Niestety jeden z nich zmarł. Chodzi o 80-letniego mieszkańca powiatu starachowickiego. - Mężczyzna cierpiał na choroby współistniejące – zaznacza Ewa Łukomska.

Z danych Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach wynika, że obecnie na terenie województwa świętokrzyskiego 37 osób jest hospitalizowanych, 3726 jest poddanych kwarantannie, zaś 717 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym. Dotąd odnotowano 15 potwierdzonych zakażeń koronawirusem.

AKTUALIZACJA

W czwartkowy wieczór rzecznik wojewody Ewa Łukomska podała aktualne dane sanitarne dla regionu świętokrzyskiego. Obecnie na terenie województwa 40 osób jest hospitalizowanych, 4024 osoby są poddane kwarantannie a 595 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym. Od rana w regionie nie wykryto kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem.