Zbliżają się 2 urodziny Domu Sąsiedzkiego!

2021-11-24 17:55
Zbliżają się 2 urodziny Domu Sąsiedzkiego!
Autor: Dom Sąsiedzki Podgórze 2-4/ facebook

Już w najbliższą sobotę (27 listopada) Dom Sąsiedzki w Kaliszu będzie świętował 2 urodziny! Z tej okazji zaprasza w swoje progi. Zapowiada się dzień pełen atrakcji.

Oprócz rozmów przy kawie, herbacie i cieście na uczestników czeka sporo atrakcji. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Zaprosiliśmy wolontariuszy z kaliskiego schroniska dla zwierząt, którzy przyjdą do nas ze swoimi podopiecznymi, czyli pieskami. Opowiedzą o tym, jak wygląda wolontariat, jak funkcjonują domy tymczasowe, które zajmują się psami. Będzie okazja do rozmowy i do tego, żeby dowiedzieć się, jak można pomóc.

Mówi Ewelina Knajdek-Marcinkowska, ze Stowarzyszenia Multi Art, które zajmuje się Domem Sąsiedzkim w Kaliszu.

Przy okazji tego spotkania warto zabrać ze sobą karmę dla czworonogów, która później zostanie przekazana do schroniska. Jeśli chodzi o sobotnie atrakcje, to organizatorzy zaplanowali  różne warsztaty.

Warsztaty plastyczne, będą to wielkoformatowe ozdoby świąteczne. Warsztaty poprowadzą Marta Kościańska i Agnieszka Zalewska ze Stowarzyszenia Multi Art. Będzie to wprowadzenie w klimat świąteczny. Nie zabraknie również warsztatów kulinarnych. Razem z Marcinem z Lasporaz będziemy robić kimchi. Tradycyjną koreańską kapustę pekińską, która jest fermentowana razem z warzywami. Warto zobaczyć jak przyrządza się takie danie. Planujemy również warsztaty barmańskie.

Dodaje Ewelina Knajdek-Marcinkowska.

Na finał urodzin organizatorzy szykują coś specjalnego! Połączone siły kaliskich ekip Elektro Mahatma i Giper Lab w eksperymentalnym projekcie muzyczno-filmowym.

Urodziny Domu Sąsiedzkiego odbędą się w godzinach od 11.00-17.00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE