Zakażenia w każdym miejscu! I rekord w kraju - 1587 nowych przypadków koronawirusa!

2020-09-25 10:55
coronawirus
Autor: pixabay

Zakażenia praktycznie w każdym powiecie. W Wielkopolsce - najwięcej w Poznaniu. A także w powiecie ostrowskim i krotoszyńskim. W kraju kolejny REKORD - nowych zachorowań jest 1587. Zmarły też kolejne 23 osoby , w tym pięcioro Wielkopolan. Takie są piątkowe dane Ministerstwa Zdrowia, jeśli chodzi o COVID - 19.

W całym województwie wielkopolskim są 84 nowe zakażenia. 20 ma Poznań i powiat poznański. 10 powiat krotoszyński. Osiem powiat ostrowski.

W kaliskim są cztery kolejne przypadki. Po jednym mają powiaty - pleszewski, jarociński i kępiński. To jeśli chodzi o naszą część województwa i jego stolicę.

Ale COVID - 19 mają potwierdzono także u mieszkańców pozostałych powiatów, gdzie stwierdzono siedem przypadków w gnieźnieńskim, cztery w rawickim, po trzy w pilskim i gostyńskim, po dwa w nowotomyskim, tureckim, międzychodzkim i konińskim. I po jednym w złotowskim, chodzieskim, kościańskim, obornickim, wągrowieckim, leszczyńskim i śremskim.

Wśród chorych jest siedmioro dzieci. Osiem osób wymaga hospitalizacji w placówkach w Poznaniu, Pleszewie, Wolicy, Koninie i Nowym Tomyślu.

​Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 7122 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 1123 to przypadki aktywne. 267 osób zmarło, a 5732 wyzdrowiały.

W skali kraju to już ponad 84 tysiące przypadków. Zmarły 2392 osoby. Wyzdrowiało ponad 66 i pół tysiąca.

coronawirus
Autor: Ministerstwo Zdrowia
Wystawa z okazji 95 lat Fabryki Broni w Radomiu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.