Zabili. Zawinęli ciało w dywan. Staną przed sądem

2022-01-19 8:30
wiezienie
Autor: pixabay

Brutalnie pobili i udusili. Ciało zawinęli w kołdrę i dywan, ale ...nie zdążyli go ukryć, bo zostali zatrzymani przez policję. A teraz staną przed sądem. Jest akt oskarżenia w głośnej sprawie zabójstwa 39 - latka w Kaliszu w styczniu ubiegłego roku. Motywem był DŁUG.

To było brutalne morderstwo, którego motywem był dług. Jest finał śledztwa w głośnej sprawie zabójstwa 39 - latka w Kaliszu w styczniu ubiegłego roku.Ofiara została skatowana i uduszona.Oskarżeni - 31 i 24 - letni dziś mężczyźni - chcieli ciało wynieść w dywanie, ale nie zdążyli bo do mieszkania ofiary wróciła jego partnerka.

Mężczyźni przyszli do pokrzywdzonego. Bili go rękami i kopali. Jeden z nich udusił 39 - latka kablem. Potem ciało zawinęli w prześcieradło, kołdrę i dywan. Nie udało im się wynieść ciała, bo do domu ofiary wróciła jego konkubina. Choć oskarżeni próbowali opóźnić jej powrót, to jednak się to nie udało. Zostali zatrzymani przez policję tuż po zdarzeniu.

Mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Oskarżeni od roku są tymczasowo aresztowani. Podczas przesłuchań wzajemnie się obciążali winą.

W trakcie śledztwa mężczyźni zostali zbadani przez biegłych psychiatrów.

Zdaniem lekarzy - byli poczytalni, mogą brać udział w procesie.

Grozi im dożywocie.

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. "Teorie spiskowe”

Pytanie 1 z 10
W czasach stalinowskich powiedzenie „czekasz na Andersa na białym koniu” było w ZMP równoznaczne ze stwierdzeniem:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE