„Zabawa” Sławomira Mrożka w Akceleratorze Kultury

2021-10-22 21:20
 „Zabawa” Sławomira Mrożka w Akceleratorze Kultury
Autor: Akcelerator Kultury

W najbliższą niedzielę 24 października warto wybrać się do Akceleratora Kultury w Kaliszu. Tam odbędzie się premiera spektaklu „Zabawa” Sławomira Mrożka w reżyserii Adama Szymańskiego. Początek o godzinie 19.00.

„Zabawa” to historia trzech mężczyzn, którzy mają wielką ochotę na konkretna imprezę. Ale niestety nie ma gdzie pójść, żeby się zabawić. Wpadają więc do wiejskiej świetlicy, jednak tam zamiast roztańczonych gości i muzyki wita ich martwa cisza.

Jak to u Mrożka pod płaszczykiem komedii humoru kryje się głębszy sens. W tym wypadku można powiedzieć, że jest to zarysowany Polaków portret własny, że jest to odpowiedź Mrożka na „Wesele” Wyspiańskiego. W sztuce aktorzy używają tylko kilku rekwizytów: drewnianego stołu, lampy, kontrabasu czy skrzyni do kontrabasu, która zastępuje trumnę. Aktorzy występujący w sztuce są amatorami niemający na co dzień nic wspólnego z teatrem, także jest to dodatkowy smaczek w całej tej zabawie.

Mówi Małgorzata Pomykała, z Ośrodka Kultury Plastycznej "Wieża Ciśnień", któremu Akcelerator Kultury podlega.

W spektaklu wystąpią: Oskar Grabowski, Mariusz Wypych, Samuel Jędrzejewski. Za scenografię odpowiada Agata Szymańska-Rogozińska.

Wstęp wolny za okazaniem wejściówek. Odebrać je można w Akceleratorze Kultury.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE