Wysprzątali Las Winiarski. „Nie śmieć drugiemu co tobie niemiłe!”

2021-07-19 10:16
plogging kalisz
Autor: fot. Facebook, Nadleśnictwo Kalisz Plogging w Kaliszu

Aktywna i ekologiczna sobota w Lesie Winiarskim w Kaliszu. To tam odbył się pierwszy plogging – czyli wspólne bieganie połączone ze sprzątaniem. Tym razem mieszkańcy oczyścili leśną ścieżkę edukacyjną.

Kaliski plogging połączono z akcją „Zabierz 5 z lasu” – czyli zebraniu co najmniej pięciu odpadów z terenów leśnych. Kilkadziesiąt osób, zaopatrzonych w pojemne worki, zebrało to, co napotkało po drodze. A były to nawet opony.

plogging kalisz
Autor: fot. Kalisia Nordic Team, Facebook

– My nie próżnujemy, ani nie zasypiamy gruszekw popiele! Tym bardziej nie zostawiamy śmieci w lesie! Dziś sprzątamy ścieżkę edukacyjną w Lesie Winiarskim! Serce rośnie na takie akcje Brawo!

– czytamy w mediach społecznościowych Nadleśnictwa Kalisz.

17 lipca kaliszanie wysprzątali ścieżkę edukacyjną w Lesie Winiarskim.

– To nasz nordikowy dom, więc chcemy żeby był czysty. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w nieustającej akcji „Zabierz 5 z lasu”, a osoby, które nie mają siły zabrać ze sobą pustych butelek czy puszek, które przynieśli do lasu, zachęcamy do niezostawiania ich tu

– dodają członkowie Kalisia Nordic Team.

W akcję włączyli się: Kalisia Nordic Team, stowarzyszenie „Pod Lasem” oraz Miasto Kalisz. Władze miasta podczas akcji reprezentował wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE