Wszystkich Świętych w Kaliszu. Zmiany w organizacji ruchu

2021-10-28 12:09
Wszystkich Świętych w Kaliszu. Zmiany w organizacji ruchu
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Przed nami Wszystkich Świętych, a to oznacza, że przy kaliskich nekropoliach pojawi się więcej samochodów. W związku z tym nastąpi zmiana w zakresie dojazdu i parkowania pojazdów na terenach przyległych do cmentarzy w Kaliszu.

Cmentarz przy ul. Poznańskiej

1 listopada w godz. od 6:00 do 18:00 na ul. Poznańskiej na odcinku od Al. Wojska Polskiego do Ronda NSZZ Solidarność przejazd pojazdów będzie możliwy w obu kierunkach wyłącznie dla autobusów KLA i samochodów TAXI.Dla pozostałych pojazdów wjazd w ul. Poznańską będzie możliwy wyłącznie od strony Al. Wojska Polskiego w kierunku Ronda NSZZ Solidarność. Powrót pojazdów od strony Cmentarza Komunalnego w kierunku Centrum będzie możliwy wyłącznie poprzez ul. Stanczukowskiego lub ul. Piłsudskiego.

Od 29 października do 2 listopada zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe na terenach trawiastych i przyległych do cmentarza. Dodatkowo, jeśli pozwolą na to warunki terenowe, wyznaczony zostanie parking przy ul. Poznańskiej na działce położonej w odległości ok. 400 m od cmentarza po prawej stronie, jadąc od Ronda NSZZ Solidarność. 31 października i 1 listopada parkowanie będzie możliwe również na terenie parkingów przy sklepach Carrefour i Decathlon oraz na terenie kampusu PWSZ.

Cmentarz przy ul. Łódzkiej

Od 30 października od godz. 8:00 do 1 listopada do godz. 20:00 włącznie, do parkowania pojazdów udostępnione zostaną zewnętrzne (skrajne) pasy ruchu na ul. Łódzkiej na odcinku ul. Miła – ul. Rajskowska. Parkowanie pojazdów na zewnętrznych pasach ruchu wyznaczone zostanie ukośnie w stosunku do osi jezdni. Dostępny będzie także parking przy Nestle Winiary oraz miejsca parkingowe w ul. Łódzkiej po lewej stronie ulicy, na odcinku od ul. Rajskowskiej w kierunku ul. Kozienickiej.

Cmentarz przy ul. Częstochowskiej

W okresie od 30 października od godz. 6:00 do 1 listopada do godz. 20:00 włącznie, od skrzyżowania z ul. Budowlanych do restauracji Aljo wprowadzony zostanie całkowity zakaz zatrzymywania się pojazdów na chodniku. W dniu 1 listopada parkowanie pojazdów będzie możliwe na terenie parkingu obiektu PSS „Społem” przy ul. Częstochowskiej 149.

Informuje Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu.

Kierowcy bądźcie czujni!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE