"Wspieraj wielkopolskich producentów" i zamawiaj on-line. Akcja Urzędu Marszałkowskiego

2020-03-29 13:44
Akcja Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu wspiera lokalnych producentów żywoności
Autor: fot. pixabay, ilustracyjne

Wielkopolska rusza na pomoc swoim przedsiębiorcom. Urząd Marszałkowski w Poznaniu wystartował z akcją "Wspieraj Wielkopolskich Producentów!" -- bez wychodzenia z domu. Wielu działa w naszym regionie.

W ramach akcji powstała baza producentów i restauratorów działających na terenie Wielkopolski, którzy na czas epidemii przenieśli biznes do sieci. Towar zamawiacie on-line a dostaniecie go pod drzwi, ewentualnie odbierzecie go osobiście np. w drodze z pracy do domu. Listę znajdziecie tutaj: Dołącz do akcji "Wspieraj lokalnych producentów". Lista dostępna jest też w aplikacji "Kulinarna Wielkopolska" na smartfony. 

-- Chodzi o to, byśmy zwracali uwagę na to skąd pochodzi produkt, który kupujemy. Chodzi też o to, byśmy zamawiali produkty z Wielkopolski. My promujemy w sposób szczególny członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, dlatego, że mamy ponad 130 członków, oni są w bardzo trudnej sytuacji, bo zazwyczaj s ą to małe, rodzinne firmy zajmujące się produkcją unikatową, bo to są produkty regionalne na starych recepturach -- mówi Krzysztof Grabowski,  wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Obecnie na liście jest  już blisko 50 podmiotów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, u których możliwe są zdalne zakupy. W ofercie są m.in. soki tłoczone na zimno, wyroby cukiernicze, wędliny, mięso, oleje tłoczone na zimno, kiszonki, a także lokalne dania oferowane przez restauracje na wynos.

Szczegóły znajdziecie na stronie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska SDK lub w aplikacji Kulinarna Wielkopolska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE