Wielkopolska: W czwartek intensywne opady śniegu! “Nadchodzi atak zimy”

2020-12-02 17:24 DR
Śnieg, zima
Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur na wtorek, 1 grudnia.

To może być pierwszy w tym roku tak biały dzień! Synoptycy przewidują, że w czwartek w Poznaniu pojawi się kilkucentymetrowa warstwa śniegu. Na jak długo on z nami zostanie? Sprawdzamy prognozę pogody!

Jedni się cieszą, inni już obmyślają plan działania. W Poznaniu mają pojawić się opady śniegu. Nie będą one co prawda pierwszymi, ale na pewno pierwszymi tak intensywnymi. Synoptycy przewidują bowiem, że może spaść nawet do 3 centymetrów śniegu. Jak na nasze warunki i to, co działo się z pogodą w ostatnich latach, to naprawdę sporo. Niewykluczone także, że śnieg zostanie z nami na dłużej. A dokładniej mówiąc do piątku. Wtedy bowiem temperatury mają podskoczyć. W weekend natomiast na termometrach mamy zobaczyć nawet 11 stopni na plusie. 

Muzyk w czasie pandemii rozwozi warzywa i owoce

Poznań: Czy drogowcy są przygotowani na zimę? 

Czy zima zaskoczy w tym roku drogowców? Ci mówią, że nie i zapewniają, że cały czas w gotowości są pługi i inne maszyny, które wyjadą na ulice, gdy tylko pojawi się taka konieczność. W obecnym sezonie zimowym utrzymaniem systemowym objętych zostało 870,3 km dróg w samym Poznaniu. Z uwagi na rosnący z roku na rok ruch rowerowy zwiększona została długość odśnieżania systemowego dróg rowerowych do 132,9 km.

Gotowość do akcji zima zapowiedziała też Autostrada Wielkopolska. Już od 1 listopada siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, 42 solarki i ponad 100 pracowników Autostrady Eksploatacji - operatora koncesyjnego odcinka autostrady A2 Świecko – Konin jest gotowych do walki z zimą.

A jak to będzie w praktyce?