Weekend z kulturą. Co będzie się działo?

2021-07-30 11:21
kultura kalisz
Autor: fot. mir, eska.pl

Kino letnie, wystawy, spotkania, koncerty. Tak zapowiada się kolejny letni weekend w Kaliszu. Prezentujemy wybrane propozycje.

W Ośrodku Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień do zobaczenia wystawa „Żyvie Biełaruś”. Na ekspozycję składają się: grafika autorstwa Lilii Kvatsabaya, grafika z elementami instalacji autorstwa Nadzei Minzer oraz sfilmowane rysowanie piaskiem Alexandry Konofalskiej.

Wernisaż, połączony z performance Alexandry Konofalskiej, już dzisiaj, 30 lipca o 18:30. Więcej o wystawie: Artystycznie o wydarzeniach na Białorusi.

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina zaprasza na spotkanie z Mariną Hulią, która opowie o „sytuacji rodzin czeczeńskich, o tym, jak próbują przetrwać długie miesiące na granicy polsko-białoruskiej, jak pomimo swojej ciężkiej sytuacji pomagają innym: gotują, szyją maskotki, robią karmniki, odwiedzają bezdomnych i seniorów, dają nadzieję innym”. Spotkanie dzisiaj, 30 lipca o 17:00. Więcej: O trudnych losach Czeczenów u "Tarasina".

Na Zawodziu kolejny rodzinny weekend. Tym razem będzie mowa o ziołach i ukrytej w nich mocy. Na spotkanie pod hasłem „Łaskawe ziele” zapraszamy w sobotę i niedzielę od 14:00 do 17:00.

W sobotę wieczorem do wyboru dwa filmy pod chmurką. W ramach kina letniego na Ogrodach – film familiny „Czworo dzieci i coś”. Początek seansu w sobotę, 31 lipca o 21:00 na placu przy ul. Jarzębionowej. Więcej: Kino letnie pod chmurką także na Ogrodach.

Tego samego dnia, o 22:00, w kinie letnim na Głównym Rynku do zobaczenia film „Snowden”.

To oczywiście nie jedyne propozycje na najbliższe dni. Więcej na stronach miasta: Kalisz.pl: zapowiada się piękny weekend!

Polecany artykuł:

Sobota dla zdrowia w Szałem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE