W Kaliszu stanęła jadłodzielnia

2021-09-16 20:22
W Kaliszu stanęła jadłodzielnia
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Już jest! Pierwsza jadłodzielnia stanęła w Kaliszu. To dzieło Fundacji CHOPS i jednej z kaliskich firm. Dzięki temu mieszkańcy miasta będą mogli podzielić się żywnością z potrzebującymi, a przy okazji zapobiec marnowaniu żywności.

Jak pokazują statystyki, w Polsce marnuje się ponad 9 milionów ton żywności. To oznacza, że jeden Polak wyrzuca 235 kg jedzenia rocznie. Miejsca takie jak jadłodzielnie mają temu zapobiec. Ta w Kaliszu stanęła przy ulicy Towarowej 1. Składa się z lodówki i regałów.

Miałem ogromne pragnienie, żeby w Kaliszu otworzyć taki punkt. Udało się trafić na fantastycznego partnera, który nam pomaga w tym i to jest chyba odpowiedni moment. Przez cały dzień jadłodzielnia będzie otwarta, to oznacza, że można tu coś przynieść, zostawić. Natomiast w godzinach nocnych ze względu na bezpieczeństwo chcemy zamykać.

Mówi Roman Żarnecki, prezes Fundacji CHOPS.

Jakie produkty można przynosić?

Jeśli chodzi o produkty, to powinny być takie, które nadają się do spożycia, zamknięte bądź nieprzetworzone. Nie mogą to być np. sałatki własnoręcznie przygotowane, bo musimy dbać o to, żeby wszystko odbywało się bezpiecznie.

Dodaje Roman Żarnecki.

Opiekę nas tym miejscem będą sprawowali wolontariusze Fundacji CHOPS.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE