Uderzył brata nożem! Stanie przed sądem

2020-02-20 12:28
nóż
Autor: pixabay

43 - letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego odpowie przed sądem za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokuratura Rejonowa w Jarocinie zakończyła śledztwo w sprawie zdarzeń z sierpnia ubiegłego roku. Jak ustalono - podczas domowej sprzeczki braci, jeden z nich wyciągnął nóż i wbił w brzuch drugiemu. Grozi mu kara od 3 lat pozbawienia wolności.

Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie. Zdaniem śledczych- podczas domowej kłótni- jeden z braci wyciągnął nóż i wbił go w brzuch drugiemu.

Rana była realnym zagrożeniem dla życia pokrzywdzonego. Dlatego oskarżony odpowiadać będzie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

43 -latek został poddany badaniom psychiatrycznym. Biegli uznali,że w chwili czynu miał zdolność rozpoznania tego co robi.

Oskarżony podczas przesłuchania przyznał się do winy, ale inaczej opisał całe zdarzenie. Przyznał, że zawsze ma przy sobie nóż, no i w tej sytuacji użył go, bo miał przy sobie.

Mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Oskarżonemu 43- latkowi grozi kara nie krótsza niż 3 lata więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE