Marta Walczykiewicz

Autor: fot. Urząd Miasta Kalisza Marta Walczykiewicz poza podium w finale K1 200 w Tokio 2020

Tuż za podium. Marta Walczykiewicz bez medalu

2021-08-03 9:03

Zakończyła rywalizację na czwartym miejscu. Marta Walczykiewicz uplasowała się tuż za podium w finale biegu K1 200 m podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

Marta do finału przystąpiła ze świetnymi wynikami z eliminacji i półfinału.

Do brązu zabrakło tylko 0,3 sekundy. Rywalki daleko w tyle zostawiła Lisa Carrington, zdobywając złoto. Za nowozelandzką kajakarką uplasowała się Hiszpanka Teresa Portela, zaś brązowy medal zdobyła Dunka, Emma Aastrad Jorgensen. Marta Walczykiewicz zajęła czwarte miejsce z wynikiem 39.170.

Końcówka biegu na 200 m była bardzo nerwowa. Z początku wydawało się, że Marta zajęła trzecie miejsce. Nazwisko polskiej kajakarki pojawiło się nawet na tablicy wyników na trzecim miejscu, rozbudzając emocje polskiego sztabu, kibiców i samej zawodniczki. Początkową radość z medalu szybko ostudził fotofinisz i weryfikacja tabeli.

To nie koniec zmagań srebrnej medalistki z Rio i zawodniczki KTW Kalisz. Przed Martą Walczykiewicz jeszcze wyścig w K1 500 m. Eliminacje w tej konkurencji już 4 sierpnia.