Trwa przebudowa skrzyżowania Podmiejskiej z Wyszyńskiego. Na razie bez korków [ZDJĘCIA]

2020-07-30 14:32 opr. mz
Trwa przebudowa skrzyżowania Podmiejskiej z Wyszyńskiego. Na razie bez korków
Autor: fot. Mirosława Zybura Wjazd w ulicę Wyszyńskiego na razie nie jest możliwy

Zamiast skrzyżowania ze światłami — rondo turbinowe. Drogowcy liczą, że tak uda się rozładować ruch w tej części Kalisza. Na razie skrzyżowanie ulic Wyszyńskiego z Podmiejską jest częściowo rozkopane. Choć spodziewano się korków, ruch samochodowy w tej okolicy na razie jest spokojniejszy niż przed rozpoczęciem prac.

Skrzyżowanie zamknięto już w nocy z 28 na 29 lipca. Przy trasie postawiono znaki kierujące do objazdów. Na razie nie wjedziemy bowiem ulicą Wyszyńskiego w osiedle Dobrzec.

Objazdy kierują przez aleję Wojska Polskiego lub przez ulicę Dobrzecką i dalej ulicą Szapocznikow. Zmienioną trasą — przez Wojska Polskiego do Ronda Westerplatte — jadą też kilkunastu linii Kaliskich Linii Autobusowych, które do tej pory jechały przez Wyszyńskiego i Podmiejską. 

Na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Podmiejskiej powstanie rondo turbinowe, które ma upłynnić ruch na tej trasie. Zmodernizowana będzie jezdnia, powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, a także zatoka autobusowa. Przebudowane będzie też odwodnienie drogi, a wzdłuż trasy będzie zamontowane nowe oświetlenie. Prace potrwają przez co najmniej dwa miesiące, mają być prowadzone etapami.