To miejsce warto odwiedzić! Wzgórze Bałczyna

2022-07-05 12:00
wzgórze bałczyna
Autor: Basia Źródlewska - Olejnik

Wakacje to czas pieszych i rowerowych wędrówek. Wcale nie musicie jechać daleko, by podziwiać piękno i bogactwo natury. Kilka kilometrów od Ostrzeszowa znajdziecie miejsce, z którego rozciągają się nieziemskie widoki - Wzgórze Bałczyna.

Bogactwo polskiej przyrody potrafi zachwycić. Podróżując po Polsce, trafimy na piękne góry, rozległe jeziora, niemal dzikie rzeki, ruchome piaski i morskie wybrzeże. W całej Wielkopolsce nie brakuje prawdziwych cudów natury. Mamy wspaniałe parki krajobrazowe, rzeki oraz jeziora. Często zapominamy o tym, że prawdziwe krajobrazowe perełki mamy ,,tuż za rogiem''.

wzgórze bałczyna
Autor: Basia Źródlewska - Olejnik

Wzgórze Bałczyna to jedno z najwyższych wzniesień pasma Wzgórz Ostrzeszowskich. Położone jest kilka kilometrów od Ostrzeszowa, we wsi Rogaszyce, na trasie do Olszyny.

wzgórze bałczyna
Autor: Basia Źródlewska - Olejnik

Z Bałczyny podziwiać możecie piękno ostrzeszowskich krajobrazów - malownicze zalesione pagórki i rozległe pola w otoczenia bogactwa przyrody, która pozostaje bez ingerencji człowieka. W okolicy znajdziecie także piesze oraz rowerowe szlaki wędrówek. Trasy przebiegają obok śródleśnych stawów, wzdłuż licznych strumieni oraz w pobliżu rezerwatów przyrody.

wzgórze bałczyna
Autor: Basia Źródlewska - Olejnik
wzgórze bałczyna
Autor: Basia Źródlewska - Olejnik

Co ciekawe, w 1933 roku na Bałczynie Aeroklub Ostrowski, Aeroklub Poznański i 3 Pułk Lotniczy w Poznaniu zorganizowały szkolenie dla początkujących pilotów szybowcowych kategorii A, w którym wzięli udział m.in. Wanda Myśliborska, Witold Głowacki i Zdzisław Radomski.

QUIZ. Jakim zwierzęciem jesteś?

Pytanie 1 z 8
Jaki sport lubisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE