Szpital w systemie "Green Hospital" ma powstać w Wolicy!

2021-05-19 12:48 MarRaj
Szpital w systemie Green Hospital ma powstać w Wolicy!
Autor: Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica k/Kalisza/ FB na zdj. Paloma Cuchi, przedstawicielka WHO w Polsce, Sławomir Wysocki, dyrektor Szpitala w Wolicy, Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Szpital w Wolicy jedynym takim w Polsce! Podkaliska lecznica Chorób Płuc i Gruźlicy chce leczyć OZDROWIEŃCÓW po przebytym zakażeniu koronawirusem.

Szpital dwukrotnie w czasie pandemii był przekształcany w jednoimienny i stawał do walki z COVID-19. Teraz w Wolicy chcą skupić się na osobach walczących z powikłaniami po przebytej chorobie. Nowoczesny oddział ma powstać do listopada i być w pełni ekologiczny.

Jest to całkowicie szpital ekologiczny. Przede wszystkim chodzi o  zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Wiadomo musimy dbać o klimat. Planujemy wprowadzić nowoczesne rozwiązania oprócz fotowoltaiki oczywiście folie na podczerwień i system rekuperacji.

Mówi Sławomir Wysocki, dyrektor szpitala w Wolicy.

Oddział rehabilitacji pocovidowej posiadałby również sztab specjalistów, którzy będą pomagać pacjentom, którzy przebyli COVID-19.

Chodzi o pokazanie pacjentowi jak ma sobie radzić przy ataku duszności. Nauczenie tych podstawowych zasad, które mają poprawić komfort bycia pacjenta, ponieważ duszność też nie jest stała ona się nasila w zależności od wysiłku, zmniejsza. Z oddziałem tym bardzo ściśle współpracują psychologowie.

dodaje Sławomir Wysocki.

Plany Szpitala w Wolicy poznała już Światowa Organizacja Zdrowia. Placówkę wizytowała Paloma Cuchi, przedstawicielka WHO w Polsce. Póki co takich szpitali na świecie jest 120, a Wolica byłaby pierwszym tego typu miejscem w naszym kraju.