Spływ Twardzieli w Kaliszu po raz 14-sty!

2020-02-17 10:25
XIII Spływ Twardzieli
Autor: kkwfala.pl

To będzie wydarzenie dla prawdziwych śmiałków! Spływ Twardzieli już po raz 14 odbędzie się w Kaliszu. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W spływie mogą wziąć udział zarówno panowie, jak i panie, którym niestraszna jest woda o temperaturze 4 stopni. Twardziele będą mieć do pokonania 4 - kilometrowy odcinek rzeki Prosny.

Wielkimi krokami zbliża się Spływ Twardzieli w Kaliszu. Impreza odbędzie się już 14 raz. Jeżeli nie boicie się zimnej wody i chcecie sprawdzić swoją wytrzymałość, to 14 marca będzie do tego okazja. Spróbować może każdy, nawet dzieci. Oczywiście za zgodą rodziców.

Zaczynaliśmy bardzo skromnie, bo w pierwszym spływie płynęło 9-10 osób. W drugim tych osób było trochę więcej. Z biegiem lat impreza zatoczyła duży krąg, bo przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Z reguły dobijamy do setki uczestników płci obojga. Mogą też pływać dzieci,  oczywiście za zgodą rodziców. Dlatego, w tym roku, ze względu na nie  wprowadziliśmy skrócony dystans do 800 metrów.

Jeżeli chodzi o trasę, to zawodnicy mają do przepłynięcia 4 kilometrowy dystans, który zaczyna się przy Moście Kolejowym w Piwonicach, a kończy się przy Teatrze im. Bogusławskiego. Uczestnicy  będą płynąć w wodzie, która ma 4 stopnie Celsjusza. A płyną w piankach neoprenowych, które tak zupełnie nie izolują od tej temperatury wody. Wiem, że nie jest to takie proste wytrzymać około 2-3 godzin w tak zimnej wodzie w piance.


Mówi Bogdan Olejnik, jeden z organizatorów wydarzenia.

Zapisy na spływ trwają do końca lutego. Zgłoszenia należy wysłać na adres mailowy kaliskiego Klubu Wodnego Fala. Wszelkie informacje znajdziecie w necie.

Impreza odbędzie się 14 marca. Początek o godzinie 11. Kaliski Spływ Twardzieli jest jedną z najdłużej trwających imprez w Polsce.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE