Skradzione wędki wypłynęły w internecie

2021-01-13 12:18 mir
skradzione wędki wypłynęły w internecie
Autor: fot. Brady Rogers/Unsplash/ilustracyjne

Wędki, kołowrotki i inne akcesoria wędkarskie. Na takie ogłoszenie w internecie trafił pewien wędkarz z Kalisza – okazało się, że to jego własność, skradziona kilka dni wcześniej z jego piwnicy. Mężczyźni, którzy wystawili przedmioty na sprzedaż, trafili już do aresztu.

To dwaj kaliszanie w wieku 23 i 24 lat. Poprzez internet chcieli sprzedać akcesoria wędkarskie, które – jak ustalili śledczy – pochodziły z kradzieży z włamaniem do piwnicy. Policję zawiadomił właściciel skradzionych przedmiotów.

– Na jednym z portali internetowych zauważył on swoje wędki, oferowane do sprzedaży, a wcześniej skradzione z jego piwnicy. Mężczyzna z uwagi na obowiązki zawodowe wcześniej nie powiadomił policji o kradzieży z włamaniem, do której doszło pomiędzy 7 a 8 stycznia bieżącego roku

– informuje biuro prasowe KMP w Kaliszu.

Z piwnicy skradziono trzy wędki, cztery kołowrotki, podbierak oraz skrzynkę z akcesoriami wędkarskimi. Policja jeszcze w dniu zgłoszenia zatrzymała dwóch dwudziestokilkulatków. To oni wystawili na jednym z portali skradzione przedmioty.

Trafili już do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty. Grozi im do dziesięciu lat więzienia.