Skradzione wędki wypłynęły w internecie

2021-01-13 12:18
skradzione wędki wypłynęły w internecie
Autor: fot. Brady Rogers/Unsplash/ilustracyjne

Wędki, kołowrotki i inne akcesoria wędkarskie. Na takie ogłoszenie w internecie trafił pewien wędkarz z Kalisza – okazało się, że to jego własność, skradziona kilka dni wcześniej z jego piwnicy. Mężczyźni, którzy wystawili przedmioty na sprzedaż, trafili już do aresztu.

To dwaj kaliszanie w wieku 23 i 24 lat. Poprzez internet chcieli sprzedać akcesoria wędkarskie, które – jak ustalili śledczy – pochodziły z kradzieży z włamaniem do piwnicy. Policję zawiadomił właściciel skradzionych przedmiotów.

– Na jednym z portali internetowych zauważył on swoje wędki, oferowane do sprzedaży, a wcześniej skradzione z jego piwnicy. Mężczyzna z uwagi na obowiązki zawodowe wcześniej nie powiadomił policji o kradzieży z włamaniem, do której doszło pomiędzy 7 a 8 stycznia bieżącego roku

– informuje biuro prasowe KMP w Kaliszu.

Z piwnicy skradziono trzy wędki, cztery kołowrotki, podbierak oraz skrzynkę z akcesoriami wędkarskimi. Policja jeszcze w dniu zgłoszenia zatrzymała dwóch dwudziestokilkulatków. To oni wystawili na jednym z portali skradzione przedmioty.

Trafili już do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty. Grozi im do dziesięciu lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE