Sensacja w Kaliszu! KKS Kalisz ograł Pogoń Szczecin

2021-09-21 20:04
KKS wygrywa z Pogonią Szczecin
Autor: KKS Kalisz / mat. prasowe

Piłkarze KKSu Kalisz wygrali 2:1 z Pogonią Szczecin w meczu 1/32 Pucharu Polski! Zespół drugoligowca z Kalisza nie wystraszył się starcia z rywalem z Ekstraklasy i pokonał drużynę trenera Kosty Runjaicia. To ogromny sukces kaliskiego futbolu.

Przed meczem KKS Kalisz zajmował 9. miejsce w tabeli 2 ligi. Pogoń Szczecin natomiast plasuje się na 3. lokacie w Ekstraklasie. Faworyt mógł być tylko jeden, ale nic sobie z tego nie zrobili podopieczni Ryszarda Wieczorka. Na Stadionie Miejskim w Kaliszu kibice byli świadkami wielkiego sukcesu miejscowej drużyny.

Wszystkie gole we wtorkowym meczu padły przed przerwą. Wynik spotkania otworzył Jakub Bartkowski, który w 24 minucie pojedynku wyprowadził Portowców na prowadzenie. KKS Kalisz odpowiedział w najlepszy możliwy sposób. W 27 minucie do remisu doprowadził Filip Kendzia, a już w 34 na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Nikodem Zawistowski.

Po przerwie Pogoń Szczecin starała się doprowadzić do wyrównania, ale dobrze w defensywie prezentowali się Kaliszanie, którzy sami także próbowali kolejny raz postraszyć rywala. Na nic zdały się występy gwiazd Portowców – Kamil Grosicki, czy wchodzący po przerwie Michał Kucharczyk i Kacper Kozłowski nie zdołali odwrócić losów meczu. KKS Kalisz jest w 1/16 finału Pucharu Polski.

Medialnie KKS Kalisz wspiera Radio ESKA.