Schronisko dla bezdomnych mężczyzn im. Brata Alberta potrzebuje pomocy!

2021-10-26 12:04
Schronisko dla bezdomnych mężczyzn im. Brata Alberta potrzebuje pomocy!
Autor: AB, Urząd Miasta Kalisza

Potrzebne wsparcie rzeczowe i finansowe dla Schroniska dla bezdomnych mężczyzn im. Brata Alberta w Kaliszu. Placówka popadła w kłopoty finansowe. Na ten moment schronisko jest zadłużone wobec ZUS-u na ponad 40 tysięcy złotych. A koszty utrzymania wzrastają. Dodatkowo pandemia nie ułatwia sprawy.

Sytuacja kaliskiego Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn nie jest łatwa. Pandemia spowodowała, że podopieczni, którzy mieli dorywcze zajęcia, podczas lockdownu nie byli zatrudniani. A koszty utrzymania wzrastają. Stąd potrzebna pomoc zarówno finansowa, jak i rzeczowa.

Jakiś czas temu prezes schroniska Paweł Kołeczko opowiedział mi o trudnej sytuacji finansowej, wynikającej głównie z pandemii. Prawdopodobnie sytuacja może się powtórzyć, dlatego postanowiłam podjąć jakieś działania i zaangażować w to różne instytucje i swoich znajomych, żeby zorganizować zbiórkę na rzecz schroniska. Można oddawać ubrania dla mężczyzn, środki, czystości, pościel, koce, bo są to rzeczy na bieżąco zużywane. Idzie zima i podopiecznych będzie więcej.

Mówi koordynatorka akcji Agnieszka Świderska.

Miejsca, do których można przynosić rzeczy to Schronisko Brata Alberta, Centrum Kultury i Sztuki, a także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Obecnie w Schronisku Brata Alberta w Kaliszu mieszka 38 osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE