Są już w domu. Przez koronawirus szybciej wrócili z praktyk we Włoszech

2020-02-27 15:55
Przez koronawirus skrócili praktyki we Włoszech
Autor: fot. pixabay

Właśnie wrócili z Rimini we Włoszech. Teraz czekają ich dwa tygodnie dobrowolnych wakacji i koniecznej obserwacji własnego zdrowia. Wszystko przez koronawirus, który pojawił się we Włoszech i pokrzyżował plany uczniów z zespołu szkół w Liskowie koło Kalisza. Młodzież była w Rimini na praktykach zawodowych. Przerwała je na własne życzenie i dzisiaj wróciła do Polski. Wszyscy czują się dobrze, ale muszą siebie obserwować.

- Jako dyrektor nie mogę nakazać, żeby nie przychodzili do szkoły. To była sugestia. Została przez uczniów przyjęta. Młodzież przyjęła to ze zrozumieniem. Myślę, że praca wychowawców prowadzona przez te ostatnie dni dała chyba dobre rezultaty i są spokojni, w dobrych nastrojach. Znając ich, sądzę, że jest wszystko w porządku

- mówi Piotr Pasik, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie.


Uczniowie wraz z nauczycielami wrócili z Włoch do Polski rejsowym autokarem razem z młodzieżą z Mosiny, która z podobnych powodów przerwała praktyki zawodowe.

Teraz mają stosować się do zaleceń Sanepidu i m.in. trzy razy dziennie mierzyć temperaturę. Sytuację kontroluje także starostwo powiatowe w Kaliszu, któremu podlega szkoła w Liskowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE