Rusza rekrutacja elektroniczna do szkół i przedszkoli w Kaliszu

2020-02-20 20:13
Rusza rekrutacja elektroniczna do szkół i przedszkoli w Kaliszu
Autor: www.kalisz.pl Rekrutacja elektroniczna

Ruszają elektroniczne zapisy do szkół i przedszkoli w Kaliszu. Już od najbliższego poniedziałku dzięki wykorzystaniu e-systemu będzie można zapisać dziecko do wybranej placówki. W tym roku rekrutacja prowadzona będzie w 22 szkołach podstawowych, 15 przedszkolach publicznych, 10 przedszkolach niepublicznych oraz 12 oddziałach przedszkolnych działających przy szkołach podstawowych.

W poniedziałek 24 lutego rusza elektroniczny nabór do szkół i przedszkoli w Kaliszu.
Takie rozwiązanie ma być ułatwieniem dla rodziców, którzy chcą zapisać dziecko do danej placówki, a także
ma pomóc w uniknięciu problemów związanych z blokowaniem miejsc w kilku instytucjach przez te same dzieci.
Zasady rekrutacji od lat są podobne. Nabór potrwa do 6 marca.

Jeżeli chodzi o wybór w przypadku przedszkoli, można wybrać trzy.
Wniosek składa się w przedszkolu pierwszego wyboru. Decydują  te kryteria, które są wprowadzone ustawą, one mówią o wielodzietności, o samotnym wychowywaniu dziecka, czy też o  niepełnosprawności dziecka. Są też kryteria tzw. miejskie, przyjęte uchwałą rady i one jakby punktują dzieci, które mają rodzeństwo już w danej placówce. System na podstawie punktów, które otrzymują dzieci za preferencje, kwalifikuje dzieci do przedszkola.

Mówi Mariusz Witczak, Naczelnik Wydziału Edukacji w Kaliszu.

W przypadku naboru do szkół terminy i liczba miejsc jest podobna. Istnieje jednak pewna różnica.

W szkołach istnieje coś takiego, jak szkoła obwodowa. To jest taka szkoła, która daje rodzicom gwarancję, że dziecko do nie na pewno będzie przyjęte. Jeżeli chodzi o przedszkola, to nie ma przedszkoli obwodowych. 


Dodaje Mariusz Witczak. 

Wniosek wypełniony na stronie internetowej należy wydrukować, podpisać i dostarczyć do wybranej placówki.
8 kwietnia pojawią się informacje dotyczące osób przyjętych, jak i nieprzyjętych do poszczególnych szkół i przedszkoli. Po tym terminie odbędzie się także rekrutacja uzupełniająca. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE