Remonty trzech odcinków drogi wojewódzkiej nr 450

i

Autor: pixabay

Remonty trzech odcinków drogi wojewódzkiej nr 450

2023-03-07 11:10

Droga Wojewódzka nr 450 zostanie zmodernizowana. Chodzi o trzy odcinki na terenach powiatów ostrzeszowskiego i ostrowskiego. To łącznie blisko 6,5 km drogi.

W ramach inwestycji wykonana zostanie m.in. nowa nawierzchnia drogi, wzmocnione będą pobocza, a także powstaną zjazdy do posesji. Prace będą realizowane na odcinkach zlokalizowanych w Gminach Grabów nad Prosną, Nowe Skalmierzyce i Sieroszewice. Całkowity koszt inwestycji to ponad 17 milionów złotych.

Najdłuższy fragment zostanie wyremontowany na odcinku między Wielowsią a Zamościem. To ponad 4 km. Jest to na terenie gminy Sieroszewice. Następnie na terenie gminy Nowe Skalmierzyce na styku z gminą Sieroszewice remontowana będzie droga o długości blisko 1,5 km od Gostyczyny w kierunku wsi Leziona. Kolejny remontowany fragment będzie pomiędzy Grabowem Wójtostwo a Grabowem nad Prosną ponad 800 metrów - mówi Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego

Prace zrealizuje Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Zadania będą prowadzone w drugiej połowie roku, a zakończone zostaną wiosną 2024 roku.

Quiz. Autostrady i drogi ekspresowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Ile jest autostrad w Polsce?
Zdjęcie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE