Remont Sali Recepcyjnej kaliskiego ratusza na finiszu [KOSZTY]

2021-01-20 14:59 mir
Sala Recepcyjna w Kaliszu
Autor: fot. Urząd Miasta Kalisza Tak Sala Recepcyjna wyglądała na chwilę przed remontem

Dobiega końca remont Sali Recepcyjnej w budynku ratusza w Kaliszu. To tam odbywają się sesje Rady Miasta, a także szereg uroczystości. Same prace remontowe w zabytkowej sali kosztowały ponad 520 tysięcy zł.

Wysokie i duże pomieszczenie trzeba było gruntownie odnowić, od malowania ścian po wymianę instalacji grzewczej i elektrycznej. 

- Prace w sali recepcyjnej zrealizowano na podstawie dokumentacji projektowej kolorystyki sali recepcyjnej kaliskiego ratusza oraz dokumentacji technicznej i projektowej, wymiany instalacji c.o. oraz elektrycznej i technicznej sali recepcyjnej kaliskiego ratusza wykonanych odpowiednio w 2018 i 2019 roku. Kosztorys inwestorski zakładał cenę wykonania robót 464.371,40 zł brutto. W trzecim postępowaniu przetargowym, przeprowadzonym w 2020 roku, wyłoniono wykonawcę. Wybrana została oferta firmy, która ostatecznie wykonała prace za kwotę 520.364,31 zł

- czytamy w oświadczeniu prezydenta Krystiana Kinastowskiego.

Sala Recepcyjna w Kaliszu
Autor: fot. Urząd Miasta Kalisza W Sali Recepcyjnej m.in. obradują radni. Sesje Rady Miasta są otwarte dla mieszkańców

Ponadto, w sali staną także nowe meble – to przede wszystkim krzesła – 70 fotelowych i 90 „zwykłych”, mają kosztować ponad 150 tysięcy zł. Na tym nie koniec, bo Urząd Miasta chce jeszcze zamówić nową mównicę i stoły.

- Obecnie prowadzone jest postępowanie dotyczące wyposażenia sali recepcyjnej. Kosztorys zakłada kwotę 352.956 zł brutto. W grudniu 2020 r. przeprowadzono postępowanie przetargowe w podziale na dwie części. Pierwsza część, dotycząca stołów, mównicy i prezydium, została unieważniona. W drugiej części postępowania, dotyczącej zamówienia 70 krzeseł fotelowych oraz 90 krzeseł, wyłoniono wykonawcę, który zrealizuje zamówienie za kwotę 156.333 zł. Obecnie w przygotowaniu jest kolejne postępowanie dotyczące pierwszej części zamówienia. Remont sali recepcyjnej realizowany był ze środków zabezpieczonych w budżecie miasta na 2020 rok

- dodaje Krystian Kinastowski. 

Sala Recepcyjna znajduje się na pierwszym piętrze ratusza. Sąsiaduje m.in. z gabinetem prezydenta.