pomidorki

i

Autor: fot. Unsplash

Smaki Wielkopolski południowej

Region. Najlepsze smaki powiatu kaliskiego. „Klienci wiedzą, co kupują”

2023-03-18 10:04

Kilkanaście smakowitych przystanków na szlaku kulinarnym „Kaliskie smaki” w powiecie kaliskim. To inicjatywa powiatu – ma promować miejsca, gdzie można dobrze zjeść, ale także lokalnych producentów żywności. Na mapie szlaku pojawił się właśnie nowy, smaczny punkt.

Jak mówi Krzysztof Nosal, starosta kaliski, kupując lokalnie mieszkańcy wiedzą, co dokładnie trafia na ich stół:

- Po pierwsze pomijamy pośredników, więc na polskiej wsi zostaje więcej pieniędzy, ale to też korzyść dla konsumentów: wiedzą, co kupują, od kogo, jaki ma skład. Każdy jest zidentyfikowany w tym łańcuchu. Nie ma producenta bezimiennego. Taki zamknięty łańcuch marketingowy jest odporny na kryzysy, zwłaszcza teraz, kiedy coraz częściej dowiadujemy się, że coś wykryto w jakiejś żywności.

Szlak kulinarny działa w powiecie kaliskim od 2016 roku. Na mapie są restauracje, hotele i producenci żywności – od mięsa po andruty. Teraz grupa kaliskich smaków powiększyła się o sadowników z Opatówka.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE