Prezydent Kalisza z wotum zaufania i absolutorium

2020-06-26 20:31 MR
Prezydent Kalisza z wotum zaufania i absolutorium
Autor: MR na zdj. Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza

Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski z wotum zaufania i absolutorium. Pracę i wykonanie budżetu w 2019 roku przez Krystiana Kinastowskiego pozytywnie oceniło 12 radnych. Głosowanie odbyło się podczas czwartkowej (25.06) sesji.

Podczas wczorajszego ( czwartek) głosowania opozycja się wstrzymała.

Nie ma powodów do krytyki. Miasto sprawnie funkcjonuje - mówi Krystian Kinastowski. 

Jeżeli są powody przeciwko to one nie mają nic wspólnego ze stanem faktycznym tylko są to powody polityczne. Jestem przekonany, że gdyby ci radni, którzy dzisiaj wstrzymali się od głosu sami taki budżet sporządzali, to on dużo nie różnił się od tego co my zrobiliśmy. My tu na prawdę ciężko pracujemy, żeby coś w mieście zmienić. Może przez ten rok mieszkańcy jeszcze nie byli w stanie tego wszystkiego zobaczyć, natomiast już bardzo dużo się stało, chociażby w zakresie dróg osiedlowych.

Jednocześnie prezydent Kalisza zaznacza, że na efekty pracy tego samorządu trzeba po prostu jeszcze poczekać. Główne inwestycje dopiero ruszają. To m.in. prace  związane z rewitalizacją kaliskich plant, modernizacją starówki oraz z remontem drogi 450. Natomiast zdaniem opozycji - krytyka władz miasta należy się przede wszystkim za bród i nieporządek i za zalegające hałdy śmieci na osiedlach.