Powiało! Strażacy z Kalisza interweniowali blisko 130 razy!

2021-10-22 11:47

Blisko 130 razy wzywani byli kaliscy strażacy. To skutki wichury, jaka przeszła w czwartek, 21 października w Kaliszu i powiecie kaliskim.

Ostrzeżenia synoptyków dla Kalisza i powiatu kaliskiego mówiące o silnym wietrze się sprawdziły. Wczoraj (21 października) kaliscy strażacy wzywani byli prawie 130 razy, by usunąć skutki wichury. Zgłoszenia dotyczyły m.in. połamanych drzew i zerwanych dachów.

Strażacy wyjeżdżali blisko 100 razy do złamanych drzew, połamanych gałęzi i uszkodzonych słupów energetycznych. Odnotowaliśmy także prawie 20 zdarzeń dotyczących uszkodzonych dachów. Większość z nich były to niewielkie uszkodzenia dachówek lub pozrywane blachy. W związku z uszkodzeniem linii energetycznych odnotowaliśmy również dwa pożary na terenie gminy Brzeziny oraz Blizanów.

Mówi mł. kpt. Szymon Zieliński, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Na szczęście nikt nie ucierpiał. W zdarzeniach brały udział niemal wszystkie jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz OSP.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE