Ponad 400 osób skorzystało ze szkoleń i staży organizowanych przez PUP w Kaliszu

2022-12-01 13:30
Ponad 400 osób skorzystało ze szkoleń i starzy organizowanych przez PUP w Kaliszu
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Staże i szkolenia organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Kaliszu cieszą się sporym zainteresowaniem wśród bezrobotnych. Od stycznia do końca października tego roku ze staży skorzystało blisko 200 osób, a ze szkoleń prawie 240.

Takie staże i szkolenia to jedna z form aktywizacji bezrobotnych. Skierowane są głównie do osób w wieku 18-30 lat. Szkolenia i staże są różnorodne i jak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu jest nimi duże zainteresowanie.

One są odzwierciedleniem potrzeb rynku pracy. Bezrobotni sami zwracają się do nas, by ich na takie szkolenie czy staż skierować. Są to m.in. szkolenia komputerowe, kosmetyczne, staże biurowe, kurs prawa jazdy czy kurs na wózki widłowe. Wszędzie tam, gdzie pracodawca jest zainteresowany pozyskaniem pracownika.

Mówi Agnieszka Pazdecka z Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu

Osoba, która ukończyła takie szkolenie lub staż może liczyć na trzymiesięczne zatrudnienie u danego pracodawcy.

Często podpisujemy też umowy trójstronne, na podstawie których pracodawca zobowiązuje się po przeprowadzeniu takiego szkolenia, zatrudnić taką osobę, co jest zdecydowanie bardziej efektywnie. Wtedy ta praca jest dla bezrobotnego. I generalnie są to umowy, które później na rynku pracy funkcjonują na stałe.

dodaje Agnieszka Pazdecka

Obecnie w kaliskim Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest 2400 bezrobotnych.

Quiz. Arborysta, dekarz, groomer. Czy wiesz, czym się zajmują? Szybki test o zawodach

Pytanie 1 z 10
1. Arborysta opiekuje się:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE