„Pomaganie za jechanie” po raz 5. Przejadą na rowerach ponad 1500 km, by pomóc chorym dzieciom

i

Autor: Pomaganie za jechanie

„Pomaganie za jechanie” po raz 5. Przejadą na rowerach ponad 1500 km, by pomóc chorym dzieciom

2023-02-03 11:48

Dla dzieci z niepełnosprawnościami ze Szkoły Specjalnej w Jeleniach w gminie Kraszewice. Na rowerach chcą pokonać ponad półtora tysiąca kilometrów. To będzie już 5. jubileuszowa edycja akcji „Pomaganie za jechanie”. Na rowery wsiądzie grupa śmiałków z Kalisza, Ostrowa i okolic.

Choć wyprawa dopiero w lipcu, to przygotowania już trwają. W tym roku rowerzyści pokonają trasę od Suwałk odwiedzając m.in. Gdańsk, Białą Podlaską, Warszawę czy Kędzierzyn Koźle. Meta będzie w Pilawie. Ale to nie wszystko. Dodatkowo jeden z uczestników swoją wprawę rowerową wytyczył w Holandii. Pojadą, by po raz kolejny nagłośnić akcję i zebrać pieniądze tym razem dla dzieci ze Szkoły Specjalnej w Jeleniach.

Do tej szkoły uczęszcza 10 uczniów z różnymi schorzeniami. Są to mózgowe porażenia dziecięce, zespoły Downa. Będziemy zbierać na specjalne metody w rehabilitacji, takie jak dogoterapia, alpakoterapia, felinoterapia a także integracja sensoryczna. Postaramy się też doposażyć szkołę w sprzęt multimedialny, który będzie pomocny w rehabilitacji dzieci.- mówi nam Michał Majchrzak, jeden z pomysłodawców akcji

Już dziś akcję można wspomóc zaglądając TUTAJ. W ciągu 4 edycji udało się zebrać 75 tysięcy złotych. Medialnie wyprawę wspiera Radio Eska.

Czy twój rower jest oznakowany?

Pytanie 1 z 1
Czy twój rower jest oznakowany?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE