Policjanci poszukują napastnika, który oblał kwasem 49-latka!

2022-01-20 15:40
Policjanci poszukują napastnika, który oblał kwasem 49-latka!
Autor: maraj, eska.pl

Policja w Kaliszu publikuje nagranie z monitoringu i prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy wtorkowej napaści na 49- letniego mieszkańca Kalisza i oblania go kwasem. Mężczyzna ma poparzoną twarz. Może stracić wzrok. Od wczoraj zajmują się nim specjaliści z centrum leczenia oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Policja wczoraj zatrzymała 61 - latka który może mieć związek ze sprawą, ale to nie sprawca. Bo zgodnie z nagraniem ten był zdecydowanie młodszy.

Na nagraniu widać sylwetkę młodego mężczyzny ubranego w ciemne spodnie dresowe, czarną bluzę z kapturem oraz charakterystyczne buty. Mężczyzna ma założoną na twarzy maseczkę ochronną. Na nagraniu widać jak mężczyzna, sprawca tego zdarzenia siada na barierce ochronnej w rejonie parkingu, chwilę później po całym zdarzeniu ucieka.

Mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Poszkodowany twierdzi, że to szwagier, z którym jest w konflikcie, stoi za całym zdarzeniem i kogoś wynajął. Policja potwierdza jedynie, że motyw rodzinnej zemsty jest jednym z wyjaśnianych. Ale nie jedynym. I prosi o pomoc wszystkich, którzy mają jakąkolwiek wiedzę na temat wtorkowych wydarzeń.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z nagrania lub mają informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie podkom. Łukaszem Kłosem pod nr. tel. 47 77 51 307. Istotne dla sprawy informacje można również przekazywać pod czynny całą dobę numer telefonu 47 77 51 900.

dodaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Dopasuj legendarny film do reżysera. Bez 11/15 nie pokazuj się w kinie

Pytanie 1 z 15
"Ojciec Chrzestny"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE