Policja i straż miejska przyjrzą się parkingowi na centrum przesiadkowym w Kaliszu

2021-03-08 15:51 mir
Centrum Przesiadkowe w Kaliszu
Autor: fot. mir, eska.pl Centrum przesiadkowe w Kaliszu działa od 2019 roku

Zespół do spraw organizacji ruchu ma zająć się niewłaściwym parkowaniem na centrum przesiadkowym w Kaliszu. Chodzi głównie o miejsca o ograniczonym czasie postoju – notorycznie zajmowane przez klientów pobliskiej galerii handlowej.

O interwencję służb w tym miejscu ponownie prosił radny Artur Kijewski z PiS.

– Mamy parking Kiss&Ride i parking do 20 minut. Kiss&Ride to jest minuta. Problem jest tego typu, że osoby, które odwożą podróżnych na dworzec, mają tam wyznaczone parkingi, ale niestety nie mogą podjechać, gdy jest duże obłożenie miejsc parkingowych przy galerii

– mówi radny.

Teraz to przedstawiciele policji, straży miejskiej oraz kaliskich drogowców mają ocenić sytuację na Centrum Przesiadkowym, zapowiada Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza.

– Powyższa sprawa została przekazana do rozpatrzenia przez Zespół ds. organizacji ruchu, działający jako ciało opiniodawcze przy Prezydencie Miasta Kalisza i składający się z przedstawicieli Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiej Kalisza. Po zajęciu stanowiska przez Zespół ds. organizacji ruchu udzielona zostanie Panu Radnemu odpowiedź

– czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego.

Problem z parkingiem na centrum przesiadkowym jest odkąd to miejsce działa – czyli od dwóch lat; jak dotąd nie udało się znaleźć rozwiązania.