dziewczynka

i

Autor: pixabay

Pleszew. Miał wykorzystać 7-miesięczne dziecko! Pedofil aresztowany

2023-03-07 9:20

Miał wykorzystać seksualnie 7-miesięczne dziecko. Grozi mu OD 3 lat wiezienia, bo prokurator uznał czyn za zbrodnię. Sąd Rejonowy w Pleszewie aresztował na 3 miesiące 26-latka, który miał skrzywdzić dziewczynkę. Wcześniej mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Tragedia rozegrała się na terenie powiatu pleszewskiego. Mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu.

Wczoraj pleszewski sąd, na wniosek prokuratury, aresztował 26-latka na 3 miesiące.

Mężczyzna zarzuty usłyszał m.in na podstawie opinii biegłych lekarzy, którzy wypowiedzieli się o stanie dziecka.

Charakter sprawy nie pozwala na ujawnianie jej okoliczności i szczegółów - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Mogę powiedzieć, że 26-letni podejrzany, na podstawie poczynionych ustaleń, w tym - w szczególności - opinii biegłych lekarzy - usłyszał zarzut dopuszczenia się przestępstwa o charakterze seksualnym wobec małoletniej, poniżej lat 15. Mogę powiedzieć, że w tym przypadku chodzi o dziecko 7-miesięczne.

Podejrzany mężczyzna nie przyznał się do winy. Wiemy, że o krzywdzie dziecka policję zawiadomiła jego matka. Podejrzany 26-latek był jej znajomym.

Śledztwo jest kontynuowane.

QUIZ. Czy masz dobre serce?

Pytanie 1 z 9
Bezdomny prosi Cię o pieniądze. Co robisz?
Źródło: Miał wykorzystać 7-miesięczne dziecko! Pedofil aresztowany
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE