Plenerowe przewijaki w Kaliszu. Czy i kiedy powstaną?

2021-04-07 12:21 mir
dziecko
Autor: fot. Unsplash, ilustracyjne

Być może już wkrótce w Kaliszu pojawią się plenerowe przewijaki. O takie udogodnienie dla maluchów i ich rodziców prosiła radna Barbara Oliwiecka. Władze Kalisza wstępnie dały zielone światło, ale na razie większych konkretów brak.

Sama realizacja nie jest już tak prosta, jak w przypadku postawienia np. ławek. Stąd też nieco enigmatyczna odpowiedź urzędu na prośbę radnej.

– Chciałam tylko doprecyzować, czy przewijaki będą – czy nie, bo w przypadku poprzednich interpelacji, dotyczących np. zakupu ławek była konkretna odpowiedź: tak, ławki postawimy. A tutaj mam taką odpowiedź, że „Treść interpelacji przekazałem podległym służbom, między innymi do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska oraz jednostkom organizacyjnym Miasta, aby w miarę możliwości przystosowały infrastrukturę do potrzeb opiekunów małych dzieci”

– mówi radna Barbara Oliwiecka.

Wiceprezydent Kulawinek podkreśla, że pomysł jest trafiony, ale wymaga dodatkowych analiz.

– Musimy najpierw przeanalizować możliwości techniczne i oczywiście finansowe. Dotyczy to rozporządzeń związanych z pandemią, na ten moment. Pomysł jak najbardziej jest dobry, trafiony, więc pewnie po przeanalizowaniu uzyska pani od nas konkretną odpowiedź, gdzie można takie przewijaki zainstalować

– mówi Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza.

Plenerowe przewijaki umożliwiają opiekunowi dyskretnie i komfortowo przebrać i nakarmić dziecko np. podczas spaceru. Takie rozwiązania są już w Puławach i w Ciechanowie.