sesja

i

Autor: az

Ostrów-Kalisz. Transport w aglomeracji - na torach czy na drogach?

2023-02-07 10:08

Transport kolejowy nie zastąpi miejskiej komunikacji. Tak zgodnie twierdzą radni miejscy w Ostrowie. Na ostatnim posiedzeniu wrócił temat szynobusu, którym władze Kalisza chcą zastąpić zlikwidowane połączenia autobusowe.

O to, czy Ostrów chce do tych planów dołączyć pytał radny opozycji Jakub Paduch: Jeśli szynobus miałby być równie atrakcyjny co autobusy, to wskazane byłoby utworzenie dodatkowych przystanków. Choćby na północy miasta, na wysokości Galerii Ostrovia. I kolejne pytanie – czy istnieje możliwość uwzględnienia tych zadań w ramach zintegrowanych inwestycji terytorialnych dla aglomeracji kalisko-ostrowskiej?

sesja

i

Autor: az

Władze Ostrowa przyznają, że uważnie przyglądają się temu, jak realizowane są połączenia między miastami. 

Nie mamy dziś zamiaru zastępować transportem szynowym połączeń autobusowych. Jedno nie wyklucza drugiego i powinny się uzupełniać. Z drugiej strony wnikliwie analizujemy możliwość zwiększenia liczby połączeń realizowanych między Ostrowem a Kaliszem - - mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent miasta. 

Od stycznia, decyzją władz Kalisza, zniknęła linia 19E, która kursowała na trasie Ostrów- Kalisz. Część tych połączeń przejęła linia ‘M’ ostrowskiej spółki miejskiej MZK.

Źródło: Ostrów-Kalisz. Transport w aglomeracji - na torach czy na drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE