O trudnych losach Czeczenów. Spotkanie u „Tarasina”

2021-07-23 12:05
marina hulia kalisz
Autor: fot. Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, Facebook

Działaczka społeczna, pisarka i pedagożka Marina Hulia będzie gościć w Kaliszu. Na spotkanie z „uzależnioną od pomagania” aktywistką zaprasza Galeria Sztuki im. Jana Tarasina.

Marina Hulia w Kaliszu opowie o „sytuacji rodzin czeczeńskich, o tym, jak próbują przetrwać długie miesiące na granicy polsko-białoruskiej, jak pomimo swojej ciężkiej sytuacji pomagają innym: gotują, szyją maskotki, robią karmniki, odwiedzają bezdomnych i seniorów, dają nadzieję innym”.

– Nasz gość opowie także, jak my możemy pomóc rodzinom czeczeńskim, bo każdy, nawet najdrobniejszy gest z naszej strony, ma sens

– informuje Galeria Sztuki im. Jana Tarasina.

Spotkanie w Zielonej Strefie galerii już 30 lipca o 17:00. Wstęp wolny.

Marina Hulia była pomysłodawczynią licznych projektów edukacyjnych i integracyjnych, doradczynią ds. nauczania dzieci cudzoziemskich przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. Pomaga uchodźcom z Czeczenii, koczującym na dworcu w Brześciu, prowadząc tam szkołę demokratyczną. Zajmuje się także społeczną integracją więźniów. Autorka kilku książek, laureatka m.in. Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE