Noc Muzeów w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

2022-05-13 13:05
Noc Muzeów w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu
Autor: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu włącza się w tegoroczne obchody Nocy Muzeów i już jutro (sobota) zaprasza w swoje progi. W programie m.in. oprowadzenie kuratorskie po wystawie „Have a nice cry” oraz wernisaż wystawy „No-flight zone” Mariusza Warasa.

Galeria Tarasina będzie  dostępna dla zwiedzających od 18.00 do 24.00. O godzinie 19.00 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Have a nice cry” Ewy Mrozikiewicz i Bartosza Zimniaka. Ale to nie jedyna propozycja, jaką galeria przygotowała na jutrzejszy wieczór.

O godzinie 20.00 rozpoczniemy wernisaż wystawy Mariusza Warasa „No-Flights zone”. Mariusz Waras dosyć jasno wypowiada się i komentuje sytuację w Ukrainie. O bezduszności i o tym, jak się z nią zmagać będziemy dyskutować. O godzinie 21.00 w naszej zielonej strefie odbędzie się spotkanie z Mariuszem Warasem i Jerzym Szumczykiem, rzeźbiarzem z Trójmiasta i porozmawiamy o tym, jak sztuka funkcjonuje w przestrzeni publicznej. Jak dzisiaj działają murale i po co są tworzone w przestrzeni miasta.

Mówi Joanna Dudek, dyrektorka Galerii im. Jana Tarasina w Kaliszu.

Wstęp jest wolny.

Co to za piosenka? Rozpoznaj piosenki po emotkach!

Pytanie 1 z 10
Jaki tytuł ma ta piosenka?
Jaka to piosenka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE