Energa MKS Kalisz przegrywa w Płocku z Wisłą

Autor: Energa MKS Kalisz

Niespodzianki nie było – Energa MKS Kalisz przegrywa w Płocku

2020-02-15 10:44

Szczypiornistom Energi MKSu Kalisz nie udało się sprawić sporej niespodzianki na wyjeździe i ograć faworyzowaną Orlen Wisłę Płock. W piątkowym meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych „Nafciarze” wykonali swój plan i wypunktowali przyjezdnych z Kalisza. Mecz zakończył się wynikiem 30:23 dla Wisły. Orlen Wisła Płock umocniła się na drugim miejscu w lidze. MKS jest siódmy.

Plan gospodarzy wykonany w pełni – kolejne zwycięstwo dopisane do ligowej tabeli. Orlen Wisła Płock była faworytem konfrontacji z Energą MKSem Kalisz i ze swojej roli się wywiązała. Po przegranej w prestiżowym starciu z PGE Vive Kielce drużynie Wisły zależało na szybkiej rehabilitacji. Pecha miał MKS, który musiał zmierzyć się z podrażnionym zespołem trenera Xaviera Sabate.

Praktycznie przez cały mecz gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Dobra forma Michała Daszka i skuteczne interwencje Ivana Stefanovicia sprawiły, że do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 17:13. Po przerwie gra nieco się ożywiła – dobrze w zespole Energi MKSu Kalisz prezentował się Maciej Pilitowski. Jego 5 bramek i aktywna postawa nie wystarczyły jednak by nawiązać równorzędną walkę z płockim zespołem. W samej końcówce meczu czerwoną kartkę obejrzał jeszcze Dzianis Krytski.

Energa MKS Kalisz po 21. kolejkach nadal znajduje się na siódmej lokacie w tabeli. Plan zakończenia rundy zasadniczej w czołowej „ósemce” jest więc bardzo realny. W następnym meczu podopieczni Patrika Liljestranda podejmą u siebie Torus Wybrzeże Gdańsk.