Nielegalne towary zabezpieczone przez kaliskich policjantów!

2020-06-02 12:41 MR
Nielegalne towary zabezpieczone przez kaliskich policjantów!
Autor: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Prawie 120 tysięcy sztuk papierosów i ponad 7 kilogramów tytoniu trafiło do policyjnego depozytu w Kaliszu po tym, jak policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą skontrolowali jedno z kaliskich targowisk. Zabezpieczone towary NIE posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 47 i 23 lat.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą prowadzą działania mające na celu zwalczanie handlu nielegalnymi towarami. W związku z tym funkcjonariusze coraz częściej pojawiają się na placach targowych, bazarach czy giełdach, które znajdują się w Kaliszu i powiecie kaliskim. Podczas ostatniej kontroli jednego z kaliskich targowisk policjanci zabezpieczyli sporą ilość nielegalnych papierosów i tytoniu. 

Nielegalne towary były przechowywane m.in. w jednym z kiosków handlowych. Łącznie do policyjnego depozytu trafiło blisko 120 tys. sztuk papierosów oraz ponad 7 kilogramów tytoniu. Wszystkie zabezpieczone towary nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. Na podstawie wstępnych wyliczeń ustalono, iż szacunkowa wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, sięga kwoty blisko 140 tysięcy złotych.

Mówi Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. 

W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn. Obaj usłyszeli  zarzuty z Kodeksu karno - skarbowego.  Grozi im wysoka grzywna.

Nielegalne towary zabezpieczone przez kaliskich policjantów
Autor: Komenda Miejska Policji w Kaliszu