Nie bądźmy obojętni! Apeluje policja. Niskie temperatury mogą być niebezpieczne

2021-11-25 12:24
Nie bądźmy obojętni i reagujmy! Niskie temperatury mogą być niebezpieczne
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Nie bądźmy obojętni i reagujmy! Apelują kaliscy policjanci. Na dworze robi się coraz zimniej, w nocy temperatury spadają poniżej zera. A to może być poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób nie tylko bezdomnych, ale również nietrzeźwych.

W okresie jesienno-zimowym kaliscy policjanci patrolują okolice ogródków działkowych, dworców czy opuszczonych budynków, czyli wszędzie tam, gdzie bezdomni mogą się schronić.

Funkcjonariusze w każdym przypadku napotkania takich osób informują je o możliwości schronienia w specjalnych placówkach i noclegowniach. Podczas codziennych służb policjanci zwracają również szczególną uwagę na przystanki autobusowe i inne ustronne miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby nietrzeźwe.

Mówi Anna Jaworska – Wojnicz, rzecznik kaliskich policjantów.

Gdy spotkamy taką osobę, nie bądźmy obojętni, tylko reagujmy. Apelują policjanci.

Prosimy państwa o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone. Przez całą dobę czynny jest numer alarmowy 112, na który można przekazywać informacje dotyczące osób potrzebujących pomocy.

Dodaje Anna Jaworska-Wojnicz.

W okresie jesienno-zimowym warto również upewnić się, czy w naszym najbliższym otoczeniu przypadkiem nie ma osób starszych i samotnych, które potrzebowałyby pomocy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE