W przyszłym tygodniu manewry w Kaliszu

2022-05-20 11:55
manewry
Autor: Ilona Juskowiak

Od przyszłego tygodnia na ulicach Kalisza odbywać się będą VII Międzynarodowe Manewry Ratowniczo Taktyczne ,,Tactical Prison Rescue 2022” dla Grup Specjalnych. Mają sprawdzać poziom wyszkolenia jednostek militarnych i ratownictwa medycznego, bo jak to się mówi "lepiej zapobiegać, niż leczyć".

W dniach 23-27 maja odbędą się VII Międzynarodowe Manewry Ratowniczo Taktyczne ,,Tactical Prison Rescue 2022” dla Grup Specjalnych, konferencja naukowa oraz Dni Edukacji dla Bezpieczeństwa. Organizatorem manewrów jest Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości.

To będą międzynarodowe manewry Ratownictwa Taktycznego dla Grup Specjalnych. Będą grupy antyterrorystyczne, grupy interwencyjne, czy oddziały szybkiego reagowania. Między innymi ABW, Straż Graniczna, Samodzielne Pododdziały Kontrterrorystyczne Policji, Grupy Interwencyjne Służby Więziennej i wiele innych jednostek, również wojskowych, powietrznodesantowych, a nawet są i Wojska Obrony Terytorialnej - mówi Pułkownik Leszek Kołtuń

Celem głównym manewrów jest sprawdzenie poziomu wyszkolenia poszczególnych grup współdziałania z jednostkami systemu ratownictwa medycznego i wypracowanie wspólnych procedur ratowniczych na wypadek wystąpienia zdarzeń.

Funkcjonariusze apelują o zachowanie spokoju, jeśli zdarzy się mieszkańcom zobaczyć lub usłyszeć coś dziwnego w swoim sąsiedztwie.

Będą ćwiczyły różne scenariusze, o których jeszcze nie wiedzą, ale no - odpowiadamy za bezpieczeństwo wewnętrzne kraju i widzimy co się dzieje również za granicą. My przygotowujemy się zawsze na najgorsze. Proszę nie panikować, to są manewry, ale proszę też zrozumieć, że chłopaki działają dosyć mocno. Starajcie się też Państwo nie utrudniać, ale nie jest to powód do paniki - dodaje Pułkownik Leszek Kołtuń

manewry
Autor: Ilona Juskowiak

Manewry potrwają od 23 do 27 maja, a w najbliższą środę, 25 maja funkcjonariusze poprowadzą Dzień Edukacji dla Bezpieczeństwa w Arenie Kalisz - na wszystkich zainteresowanych będzie czekała wojskowa grochówka.

manewry
Autor: Wyższa Szkoła Wymiaru Sprawiedliwości
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE